Jeśli jesteś zdrowy, dbaj o siebie
Jeśli coś Ci dolega, zajmij się tym...
Infolinia:
48 801 011 396

Aloe MSM-gel

Co to jest MSM

MSM (skrót od angielskiej nazwy methylsulfonylmethane ) w języku polskim nosi chemiczną nazwę dimetylosulfon. Na całym świecie znany jest jednak jako MSM, tej nazwy więc będziemy używać w materiałach szkoleniowych i promocyjnych.

MSM w produkcie pielęgnacyjnym firmy Forever Living Products Aloe MSM Gel jest całkowicie bezpiecznym i naturalnym surowcem, otrzymywanym z drzewa sosnowego, pozyskiwanego na południu stanu Luizjana w USA. MSM jest organiczną postacią siarki, czyli taką, która jest znakomicie rozpoznawana i przyswajana przez ludzki organizm (w związku z tym nazywana bywa czasami biosiarką).


Aloe MSM Gel - Galaretka Aloe Vera wzmocniona biosiarką

MSM gel Nasz produkt aloesowy - Aloe MSM Gel - to naturalny i niezwykle skuteczny środek, który oprócz znanego już działania czystego miąższu aloesowego zapewnia miejscowe dostarczenie do tkanek biologicznie niezbędnych związków siarki.

Przeznaczony jest dla osób, które pragną zapewnić sobie na co dzień odpowiednią ilość tego bardzo ważnego pierwiastka, aby zachować w zdrowiu i sprawności stawy i kręgosłup, mieć piękną, zdrową skórę, włosy i paznokcie.

Siarka jest czwartym w kolejności, pod względem zapotrzebowania ilościowego, pierwiastkiem budującym nasz organizm. Jest obecna w każdej komórce ludzkiego ciała. Od jej dostatecznej zawartości w tkankach zależy budowa i zdrowie przede wszystkim elementów chrzęstnych (np. w stawach i kręgosłupie). Jest to również pierwiastek, którego obecność warunkuje prawidłową budowę skóry, tkanki łącznej oraz włosów i paznokci.

Niestety, niedobór siarki w postaci organicznej jest coraz częstszym zjawiskiem w naszym współczesnym świecie. MSM - naturalny środek uzupełniający te niedobory w naszym organizmie jest wspaniałym rozwiązaniem tego problemu!

Aloe MSM Gel jest preparatem do użytku zewnętrznego. Zachowuje wszystkie działania naszej znanej i ulubionej, bestsellerowej Galaretki Aloe Vera (zawiera aż 40% czystego miąższu aloesowego!) plus wszystkie korzyści płynące z uzupełnienia biologicznie aktywnej siarki w tkankach. Efekt? Rewelacyjny!

MSM to bardzo łatwo przyswajalna, organiczna siarka w skojarzeniu z aloesem, która działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo, zwłaszcza na stawy, "korzonki" i wszędzie tam, gdzie niedobory związków siarkowych prowadzą do kłopotów z tkanką chrzęstną. Oprócz tego, ta znakomita spółka dwóch naturalnych czynników potrafi łagodzić reakcje alergiczne, stymuluje produkcję kolagenu, bardzo korzystnie wpływa na skórę, włosy i paznokcie. Używaj Aloe MSM codziennie, a zapomnisz o kłopotach wynikających z niedoboru siarki w organizmie!

Profesor James F.Wright, jeden z największych światowych specjalistów w dziedzinie chorób spowodowanych u ludzi niedoborem siarki, tak pisał w roku 1989 na łamach Preventive Medicine o popularnych preparatach zawierających siarkę organiczną:
Każdy człowiek aktywny, dbający o siebie w sposób mądry i roztropny, powinien mieć zawsze w domu preparat z siarką organiczną. Ci, którzy mają wyobraźnię, sięgają po nią przede wszystkim - w razie bólu kolana, łokcia, barku czy korzonków, ba, znam nawet takich, którzy czynią to przy bólu głowy! Tym pozbawionym wyobraźni na kilka chwil wystarczy środek przeciwbólowy...


Aloe MSM przeciwko bólom i zniekształceniom stawów i kręgosłupa.

Najbardziej "bolesnym" i niestety coraz bardziej powszechnym efektem niedoborów siarki w organizmach ludzi współczesnych są choroby degeneracyjne stawów i kręgosłupa.

Najlepiej widać to, gdy śledzimy zmiany zachodzące w naszych stawach wraz z wiekiem. Niektóre z nich są widoczne gołym okiem.
ręce Przecież wcale tak nie musi być! Sprawność oraz wygląd naszych stawów oraz kręgosłupa zależy bardzo mocno od stanu tkanki chrzęstnej w całym naszym organizmie. Podstawowym budulcem tej tkanki, uzależniającym jej podatność na procesy starzenia się i degeneracji, jest siarka w postaci organicznej. Gdy brakuje tego pierwiastka, ściany komórek tkanki chrzęstnej tracą swoją właściwą przepuszczalność, przez co źle odprowadzają toksyny na zewnątrz i coraz gorzej chłoną substancje odżywcze z zewnątrz.

W wyniku przedłużania się takiej sytuacji dochodzi do wzrostu ciśnienia wewnętrznego w komórkach, co prowadzi do stanów zapalnych, odczuwanych jako bolesność w obrębie stawu, w którym doszło do takich zmian. Jeśli stan zapalny trwa całymi latami, a niedobory siarki w tkance chrzęstnej prowadzą do dalszych zaburzeń, dochodzi do deformacji stawu, do zgrubień i przerostów tkanki chrzęstnej. Na dłoniach jest to widoczne gołym okiem. Inne stawy dokuczają nam np. na zmianę pogody, a my wtedy ... chwytamy za szeroko reklamowane środki przeciwbólowe, jakby to mogło cokolwiek zmienić!

Obecnie już na całym świecie używa się preparatów uzupełniających siarkę, jako wspomagania przy leczeniu stawowych dolegliwości bólowych.

Najpopularniejszym suplementem siarkowym, o klinicznie potwierdzonej skuteczności jest MSM, który podaje się miejscowo zewnętrznie w postaci maści, żeli, emulsji lub doustnie w kapsułkach lub specjalnych napojach.

Postać żelu zapewnia najsprawniejsze wchłonięcie i najszybsze działanie MSM-u bezpośrednio w obrębie zmienionych zapalnie tkanek (zwłaszcza, gdy tak jak Aloe MSM Gel towarzyszy mu aloes, który działa gojąco i przeciwzapalnie!). Preparaty zewnętrznego stosowania z MSM-em używane są szeroko w rehabilitacji osób dotkniętych dolegliwościami bólowymi stawów lub kręgosłupa (np. w masażu leczniczym, również po urazach sportowych).

Najlepsze efekty daje regularne, codzienne stosowanie MSM-u w niewielkich ilościach.
W wielu wypadkach wystarczy wcieranie w miejsca szczególnej "siarkowej" troski emulsji lub żeli o wysokiej zawartości tego biosiarkowego związku (np. codzienne wcierania Aloe MSM Gel w dłonie zapobiega nieładnym "sękatym" palcom w wieku dojrzałym). Pamiętajmy, że zmiany zniekształceniowe w stawach dokonują się długo w związku z czym równie długo i cierpliwie należy im zapobiegać, najlepiej zawczasu.

dr Elżbieta Olejnik
Przedruk za zgodą FLPP z "Plus FOREVER"