Jeśli jesteś zdrowy, dbaj o siebie
Jeśli coś Ci dolega, zajmij się tym...
Infolinia:
48 801 011 396

Piękna sylwetka - piękne ciało

Cellulit - co to takiego?

Nierównomierne zgrubienia i bruzdy, nieładna skóra o gąbczastej konsystencji, występująca na zewnętrznej stronie ud, tak dalece przypomina skórkę pomarańczy, że dolegliwość tę nazwano zespołem skórki pomarańczowej. Początkowo sądzono, że jest to rodzaj reumatycznego zapalenia, stąd termin cellulitis (końcówka "itis" określa właśnie stan zapalny).

Powstaje w wyniku odkładania się w komórkach tłuszczowych nieodtransportowanych produktów końcowych przemiany materii. Jeśli podskórna tkanka łączna jest zbyt luźna i osłabiona, nie zapewnia dostatecznie sprawnego oczyszczania i rozmaite odpady metaboliczne, zamiast zostać usunięte, gromadzą się pod skórą, powodując powstawanie lokalnych stanów zapalnych.

Przyczyną cellulitu są: źle funkcjonujący układ krążenia i układ limfatyczny, nieodpowiednia dieta, niedobory żywieniowe i siedzący tryb życia. Upośledzony układ krążenia nie pozwala na sprawną mikrocyrkulację - w efekcie brakuje odpowiedniej ilości tlenu i toksyny nie są wydalane.

Gdy układ limfatyczny nie działa sprawnie, doprowadza to do zalegania w komórkach tłuszczowych toksyn i odpadów przemiany materii. Układ limfatyczny nie posiada własnego "urządzenia", które wspomagałoby przepływ limfy - pompą są dla niego mięśnie. Kiedy się nie ruszamy, nie działa pompa mięśniowa i właśnie wtedy produkty przemiany materii zatrzymują się w tkankach, co prowadzi do powstawania cellulitu.

Dużą rolę przy cellulicie odgrywają też tzw. predyspozycje genetyczne, ponieważ słaba skóra jest po prostu dziedziczna, co nie oznacza jednak, że zawsze musi się na niej pojawić cellulit. Czynniki zewnętrzne z pewnością potęgują genetycznie uwarunkowane skłonności. Jak wiemy, stosowanie miąższu aloesowego sprzyja oczyszczaniu tkanek z toksyn i zbędnych produktów przemiany materii. Główny kłopot z cellulitem zaczyna się właśnie wtedy, gdy tkanki nie radzą sobie z odprowadzaniem ich na zewnątrz.

Czy wiesz, że...

Cellulit to problem typowy dla płci pięknej? Problemy z tzw. "pomarańczową skórką" na udach i pośladkach ma blisko 80% wszystkich kobiet. Kobiety mają przeciętnie 1.75 razy więcej tłuszczu niż mężczyźni (u nas stanowi on 28.2%. masy ciała, a u panów tylko 18%).

To, że cellulit jest wyłącznie problemem kobiet, związane jest ze specyfiką skóry kobiecej i jej reakcją na żeńskie hormony. Kobiety mają stosunkowo elastyczną skórę, pod którą znajdują się powiększone komórki tłuszczowe. U kobiet, włókna kolagenowe odpowiedzialne za sprężystość skóry ułożone są równolegle obok siebie, podczas gdy u mężczyzn układają się one w regularną sieć. Skutek: powiększające się komórki tłuszczowe przeciskają się na górną warstwę skóry i stają się mniej lub bardziej widoczne.
To, że komórki tłuszczowe odkładają się przede wszystkim na udach i pośladkach, zależy od kobiecej gospodarki hormonalnej, chodzi tu głównie o estrogen.

Jak pozbyć się cellulitu?

Czysty miąższ aloesowy potrafi bardzo sprawnie pomóc w walce z tą szpecącą dolegliwością. Składniki miąższu mają zdolność regulowania procesu przemiany materii nie tylko ogólnie, ale także miejscowo, np. w tkance podskórnej. Miąższ sprzyja oczyszczaniu tkanek z toksyn i zbędnych produktów przemiany materii. Powinniśmy więc zacząć od picia Miąższu Aloe Vera , który wybitnie przyspieszy osiągnięcie pierwszych sukcesów tonizacji. Reguluje trawienie, usprawnia procesy metaboliczne, przyśpiesza oczyszczanie organizmu z toksyn i podnosi ogólną odporność. Miąższ Aloe Vera należy pić dwa - trzy razy dziennie w ilości od łyżki stołowej do pół szklanki. Jedną porcję najlepiej jest wypijać przed samą sesją tonizacyjną, a ostatnią tuż przed snem, gdyż wtedy miąższ znakomicie wspomaga naturalne procesy samooczyszczania organizmu.

W produktach pielęgnacyjnych Aloesowego Zestawu Tonizującego, czystemu miąższowi towarzyszą aktywne wyciągi z bluszczu, tawuły, powojnika, morszczynu, skrzypu i pieprzu tureckiego, a także olejek imbirowy i cynamonowy. Wszystkie te substancje mają właściwości wybitnie jonizujące, a czysty miąższ aloesowy wielokrotnie wzmacnia ich działanie oraz zapewnia transport do głęboko położonych tkanek.

Aloesowy Zestaw Tonizujący:

Forever Living Products stworzyło znakomitą broń do walki ze szpecącym cellulitem, czyli Aloesowy Zestaw Tonizujący, w którego skład wchodzą: Aloesowy Krem Tonizujący do ciała, Aloesowy Krem Pielęgnacyjny, Aloesowy Żel do Kąpieli, myjka z włókien luffy dyniowatej i folia do owijania ciała podczas sesji tonizacyjnych. W produktach pielęgnacyjnych wchodzących w skład zestawu, czystemu miąższowi towarzyszą aktywne wyciągi z bluszczu, tawuły, powojnika, morszczynu, skrzypu i pieprzu tureckiego, a także olejek imbirowy i cynamonowy oraz rozpuszczalne formy kolagenu i elastyny.

Stwierdzono, że wszystkie te substancje naturalne mają wybitne działanie tonizacyjne, a czysty miąższ aloesowy wielokrotnie wzmacnia ich akcję oraz zapewnia transport do głęboko położonych tkanek.

Przy lekkim lub średnio zaawansowanym cellulicie Zestaw Tonizujący może być niezwykle skuteczny, doprowadzając wręcz do zaniku "pomarańczowej skórki". Aby jednak uzyskać takie efekty w większości przypadków należy zastosować kurację trwającą 4-6 tygodni połączoną z prawidłową dietą i ćwiczeniami. Warto sobie bowiem uświadomić, że brak ruchu i nieprawidłowe odżywianie to zabójcy pięknych ud i jędrnych pośladków.

Ten, kto za mało się rusza, a więc nie uprawia regularnie (co najmniej 3 razy w tygodniu) sportu, ma na udach i pośladkach mało masy mięśniowej. Te braki ciało zastępuje tkanką tłuszczową, która z kolei pogarsza krążenie. Bardzo ważne jest picie dużej ilości płynów: minimum 2 do 3 litrów wody, najlepiej niegazowanej. Aloesowy Krem Tonizujący do ciała pomaga organizmowi pozbyć się "pozostałości" po przemianie materii dokładnie w tych miejscach, gdzie jest to konieczne.

By Twoja skóra była gładka i jędrna...

ciało
  • Te partie skóry, które będą tonizowane przemyj Aloesowym Żelem do Kąpieli i myjką. z luffy
  • Zmierz obwód tonizowanych partii ciała (uda, ramiona, pośladki, biodra, brzuch, talia) i zapisz wyniki.
  • Nałóż Aloesowy Krem Tonizujący do ciała i owiń dołączoną do zestawu folią. Folia nie powinna zbytnio uciskać na tkanki, ale nie może również być założona za luźno, tak by opadała. Folię pozostawiamy na jedną godzinę. W tym czasie skóra rozgrzewa się i czerwienieje - to oznaka, że tonizacja działa!
  • Zdejmij folię i ponownie dokonaj pomiarów. Następnie nałóż Aloesowy Krem Pielęgnacyjny, który znakomicie przedłuży proces tonizacji.
    Aloesowy Krem Pielęgnacyjny może być także nakładany na te obszary ciała, których nie tonizuje się, czyli np. na przedramiona, klatkę piersiową czy łydki.

Dobrze wiedzieć, że...
Żadne ze stosowanych w leczeniu cellulitu ziół nie potrafi tak znakomicie działać oczyszczająco jak właśnie aloes. Polsacharydy obecne w miąższu mają unikalną zdolność przywierania do zewnętrznych membran komórkowych, poprawiając ich naturalną przepuszczalność. W ten sposób ulega usprawnieniu dostarczanie substancji odżywczych oraz dotlenienie komórki, a także transport substancji już niepotrzebnych na zewnątrz. Dzięki tym właściwościom aloes robi ostatnio niesłychaną karierę na całym świecie ako główny składnik kompresów stosowanych do walki z cellulitem.