To jest prywatna strona Niezależnego
Przedsiębiorcy Forever (Forever Business Owner)
Jadwiga Bartosz, nr FBO 480-000-009-898
Oficjalna strona FLP Forever Living ProductsBądź w formie: zrzuć wagę prowadząc zdrowy styl życia

zrzuc wage1
Wystarczy pójść w jakiekolwiek miejsce publiczne, takie jak centrum handlowe, czy kino i się rozejrzeć. Różnimy się kształtami i rozmiarami. A ponieważ każdy z nas ma inny typ sylwetki, warto akceptować swój wygląd - pod warunkiem, że nie ma on wpływu na nasze zdrowie.

Jednak według amerykańskiego Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorób (Centers for Disease Control and Prevention) w przypadku większości osób nawet utrata 5-10% wagi może zaowocować korzyściami dla zdrowia, takimi jak obniżenie poziomu cukru we krwi, cholesterolu i ciśnienia. Co więcej, wykazano w badaniach, że ludzie, którzy zeszczupleli donosili o poprawie zdrowia fizycznego, większej swobodzie ruchu, lepszym nastroju, przypływie energii oraz pewności siebie.

Niezależnie od tego, czy chcesz po prostu zrzucić parę kilo przed wakacjami, by dobrze wyglądać na plaży, czy też pokonać otyłość, by powstrzymać poważne problemy zdrowotne, droga prowadząca do celu jest jedna. A jest nią tzw. zdrowy styl życia.

Jak to jest, że pewni ludzie zachowują dobrą formę? Owszem, niektórzy spędzają godziny na siłowni, ale innym zdaje się to przychodzić bez wysiłku. Jaki jest ich sekret? Czego możemy się nauczyć spędzając jeden dzień w skórze osoby w formie i co oznacza zdrowy styl życia?

Śniadanie

zrzuc wage2
Najważniejszym nawykiem ludzi zachowujących dobrą formę jest jedzenie śniadania. I choć idea jedzenia, by schudnąć, wydaje się być pozornie sprzeczna ze zdrowym rozsądkiem, badania wykazały, że ludzie jedzący śniadania unikają napadów wilczego głodu w ciągu dnia i są w stanie lepiej kontrolować swój apetyt.

Według dra Jamesa O. Hilla, Dyrektora Centrum Żywienia Ludzi z Centrum Nauk Żywieniowych na Uniwersytecie Kolorado w Denver: "Kiedy zaczynasz dzień od posiłku, pozwala ci to uniknąć później ataku nieposkromionego apetytu, który powoduje przejadanie się."

zrzuc wage7 Pominięcie śniadania może na cały dzień zaburzyć twoją zdolność rozsądnego jedzenia. Brak ci czasu na pełne śniadanie? Sięgnij po baton Forever Fast Break. To pyszna alternatywa, gdy opuszczasz posiłek – a przy tym każdy baton zawiera witaminy, minerały oraz inne substancje odżywcze potrzebne twojemu organizmowi.

Posiłek co pięć godzin

zrzuc wage3
Jednocześnie lekarze radzą, by jeść nie rzadziej niż co pięć godzin. Wierzcie lub nie, ale ludzie zachowujący dobrą formę stosują się do tej reguły, nawet o tym nie myśląc – kiedy są głodni, sięgają po zdrowe przekąski i przestają jeść, kiedy czują się nasyceni. By wyrobić w sobie ten zdrowy nawyk, nawet jeśli prowadzisz intensywny tryb życia, spróbuj zaplanować przekąski takie jak owoce, warzywa i orzechy na te chwile głodu, gdy nie będziesz mieć dostępu do zdrowego jedzenia.

Aktywność fizyczna przez co najmniej 30 minut dziennie

Łatwo jest rażąco przeceniać ile faktycznie jesteśmy aktywni w ciągu dnia. Badania uczestników, których poproszono o noszenie edometrów, wykazały, że bardzo niewiele osób – o ile nie miały pracy wymagającej ruchu – wykonywało rekomendowane 10 000 kroków dziennie, określających zdrowy poziom aktywności.

Dla zabawy, zrób sobie taki test. Ile tak naprawdę ruszasz się w ciągu dnia? Obiecaj sobie, by ruszać się minimum pół godziny dziennie. Zbyt zmęczony na ćwiczenia? Sięgnij po Mleczko Pszczele Forever po natychmiastowy zastrzyk energii.

zrzuc wage5

Woda

Słodkie napoje, alkohol, a nawet słodzona kawa i herbata, nie tylko dodają kalorii, ale są wręcz źródłem pustych kalorii – w żaden sposób nie przyczyniają się do zaspokojenia odżywczych potrzeb naszego organizmu. Jednak pijąc z reguły nie myślimy o kaloriach - te kojarzą się przecież z jedzeniem. W przypadku większości osób wybór napoju zależy od nawyku, zacznij więc po prostu od zmiany nawyków. I zamiast porannej kawy z dużą ilością cukru, sięgnij po Herbatkę ziołową z kwiatem aloesu. Jest ona naturalnie niskokaloryczna i bezkofeinowa. A zamiast słodkich napojów gazowanych, sięgaj po pozbawioną kalorii wodę – może być gazowana, jeśli lubisz bąbelki.

Owoce i warzywa

Ponieważ pokarmy roślinne, takie jak owoce i warzywa są niskokaloryczne, a przy tym pełne witamin, minerałów i antyutleniaczy, uważane są za podstawowy składnik diety ludzi w dobrej formie. Nie tylko cię nasycą, dzięki czemu nie będziesz mieć ochoty na inny rodzaj jedzenia, ale mogą Ci również dać satysfakcję, płynąca z poczucia, że postępujesz właściwie, przez co słodycze i tłuste przekąski będą się wydawać mniej nęcące.

Niektórzy lekarze zalecają jedzenie do sześciu miseczek owoców i warzyw dziennie. Niech jedzenie warzyw i owoców stanie się dla ciebie nawykiem sprawiającym frajdę. Naucz się bawić rytuałem wybierania najświeższych produktów, krojeniem ich i włączaniem w swoją dietę. Pakuj do pojemnika różne owoce i warzywa, a kiedy pod koniec dnia wszystkie znikną, będziesz świetnie się czuć. A kiedy nie masz możliwości zjedzenia pełnej dziennej porcji warzyw i owoców, sięgnij po Forever Nature's 18 – 4 tabletki to antyutleniający odpowiednik pięciu porcji owoców i warzyw.

Zacznij chudnąć, myśląc jak osoba prowadząca zdrowy styl życia. Nabranie nowych nawyków potrwa, ale kiedy już znajdziesz się na właściwej drodze, poczujesz się tak dobrze, że już nigdy nie będziesz mieć ochoty z niej zboczyć.

źródło: Forever International, styczeń 2009