Likwidacja sklepu we wrześniu 2023, Obniżka 30% - 50%

To jest prywatna strona Niezależnego
Przedsiębiorcy Forever (Forever Business Owner)
Jadwiga Bartosz, nr FBO 480-000-009-898
Oficjalna strona FLP Forever Living Products



Aloesowa ochrona przed słońcem

Promieniowanie UV to najbardziej istotny czynnik powodujący starzenie się skóry. Nadmierna ekspozycja prowadzi do typowych zmian w obrębie skóry właściwej i naskórka, określanych jako fotostarzenie. Słoneczne starzenie się skóry jest określeniem zmian powstających pod wpływem promieniowania ultrafioletowego, do których zaliczamy: zmarszczki, poszerzone i popękane naczynia krwionośne, obszary cieńszej skóry o nieregularnym kształcie, brunatne plamy i bruzdy. Działanie promieniowania odpowiada także za wiotkość skóry i powstawanie raka podstawno-komórkowego skóry.

Czy wiesz że...

Uszkodzenia spowodowane przez słońce kumulują się? Zmarszczki, które stają się widoczne w wieku 40 lat, zaczęły powstawać pod wpływem promieniowania, gdy mieliśmy 5 lat. Promieniowanie słoneczne powoduje bowiem powstawanie wolnych rodników atakujących nieomal wszystkie składniki żywej tkanki.

Wolne rodniki przyspieszają proces starzenia się skóry niszcząc enzymy, uszkadzając kolagen i elastynę. Ponadto, promieniowanie słoneczne spowolnia odnowę komórkową, wskutek czego starsze, wysuszone komórki pozostają na powierzchni skóry dłużej niż to się dzieje normalnie. Komórki skóry stają się zdeformowane i nierównomiernie przylegają do siebie utrudniając utrzymanie odpowiedniego nawilżenia skóry i tworzą na jej powierzchni mało elastyczną, szarawą i nierówną warstwę.

Czy słońce ma tylko zły wpływ na nasz organizm?

Oczywiście nie. Przecież to dzięki słońcu otrzymujemy 75% potrzebnej nam witaminy D. Nasza odporność i gruczoły wydzielania wewnętrznego funkcjonują prawidłowo tylko wtedy, gdy część dnia spędzamy na świeżym powietrzu. Niski poziom witaminy D w organizmie zwiększa ryzyko rozwoju raka piersi i jelita grubego. Mówiąc jednak o świeżym powietrzu mamy na myśli poranną lub popołudniową przechadzkę, a nie wielogodzinne "smażenie się" na plaży.

Niezwykle ważne jest odpowiednie przygotowanie organizmu do tzw. bezpiecznego opalania.

Ogromną ochroną przeciw słonecznemu promieniowaniu są antyutleniacze i to nie tylko te zawarte w kremach. Musimy również zadbać o właściwą ilość antyutleniaczy w naszej diecie. Kiedy je spożyjemy, zostaną wchłonięte w jelicie cienkim, trafią do krwioobiegu i skóra zostanie w nie zaopatrzona systemem delikatnych włosowatych naczyń krwionośnych.

Aby mieć absolutną pewność, że skóra będzie bardziej odporna na wszelkiego rodzaju uszkodzenia popromienne, należy teraz i w trakcie lata przede wszystkim pić Miąższ Aloe Vera. Jest on silnym naturalnym antyutleniaczem - chroni włókna kolagenowe przed utlenieniem, stymuluje pracę fibroblastów wytwarzających kolagen i przyspiesza podziały komórkowe nie dopuszczając do ich szybkiego starzenia się. Ponadto, zapobiega nadwrażliwości kontaktowej skóry wywołanej promieniami UV- nie dochodzi więc do intensywnych poparzeń. U osób regularnie pijących miąższ Aloe Vera, skóra staje się bardziej odporna na wszelkie uszkodzenia popromienne.

Należy też jeść przed i w trakcie opalania Forever Absorbent-C. Zawiera on naturalne bioflawonoidy, które wzmacniają ścianki podskórnych naczyń krwionośnych zapobiegając tzw. pajączkom i wylewom podskórnym. Bez witaminy C niemożliwe jest wytworzenie kolagenu w naszych tkankach, a zbyt mała ilość kolagenu w tkankach powoduje wiotczenie skóry. Forever Absorbent-C, jako silny antyutleniacz chroni przed przyspieszonymi procesami starzenia się skóry wywołanymi przez wolne rodniki.

Podobne działanie ma Forever Lycium Plus - zawiera skoncentrowane bioflawonoidy z naturalnych źródeł, działające wybitnie antyutleniająco - w przypadku wyciągu z lukrecji sprawność neutralizowania wolnych rodników jest około 40-krotnie wyższa niż w zwykłej witaminie C. Poza tym Lycium stymuluje fibroblasty do sprawnej produkcji kolagenu, ochrania włókna kolagenowe przed utratą elastyczności oraz wzmacnia i uszczelnia ściany naczyń krwionośnych.

Latem nie zapominajmy również o Forever Arctic Sea. Zawiera on skwalen, który jest antyutleniaczem odpowiedzialnym za zwartość i jędrność skóry, a nienasycone kwasy tłuszczowe regenerują warstwę lipidową niedopuszczając do zbytniego jej przesuszenia.

Gdy nasz organizm będzie tak przygotowany do korzystania ze słońca, możemy zacząć bezpieczne opalanie przy użyciu aloesowych kosmetyków pielęgnacyjnych.

Urszula Niedźwiecka
Przedruk za zgodą FLPP z "Plus FOREVER"